СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ЗА ЈАПОНСКИ КОРЕЈСКИ И ЕВРОПСКИ ВОЗИЛА

Доверлива и угледна компанија

ДИАС ГРУП

ДОДАДЕТЕ ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ВО ВАШЕТО ВОЗИЛО

Доверлива и угледна компанија

ДИАС ГРУП

.
ПАСИЈА. ПЕРФОРМАНСИ. БРЗИНА

Доверлива и угледна компанија

ДИАС ГРУП

ВАШИОТ ВИСТИНСКИ ИЗБОР

Доверлива и угледна компанија

ДИАС ГРУП

ЗА НАС

Нашата компанија

Нашата компанија

Нашата компанија успешно опстојува на нашиот пазар повеќе од 20 години. Како авангарда во продажба на авто делови (специјализирани за јапонски возила) слободно може да истакнеме дека бевме апсолутни лидери во дејноста. Во 2017 година менаџерскиот тим донесе одлука за комплетно ребрендирање на старата компанијата во ултра модерна компанија ДИАС ГРУП која многу пософистицирано ќе одговори на новите потреби на пазарот за продажба на авто делови.

Соработуваме со

Соработуваме со

Во соработка со водечките светски познати брендови лидери во авто индустријата, нашата компанија Диас Груп изгради препознатливост, доверба и кредибилитет. Познатите брендови не инспирираат да ги испорачаме најдобрите можни решенија се со цел да ја задржиме и подобриме довербата кај нашите клиенти.

Специјализирани за

Специјализирани за

Авто делови за јапонски корејски и европски возила. Висок квалитет, одлични перформанси, достапни цени, стабилна залиха.  Доколку дојде до недостиг на залиха за специфичен авто дел, имаме креирано набавна мрежа која овозможува достава на потребниот авто дел, во рок од 24 часа.

Врвен квалитет

Врвен квалитет

Квалитетот на автомобилските деловите усогласен со барањата на пазарот е темелот на нашиот досегашен успех. Довербата која лојално ни ја укажуваат нашите клиенти е наша стратегиска определба која од година во година не движи се понапред. Покрај активното учество во продажба на авто делови на домашниот пазар, со огромно задоволство ве известуваме дека започнавме да продаваме и надвор од границите на нашата држава.

Возачите знаат да го изберат најдоброто

Возачите знаат да го изберат најдоброто

Нашата најголема награда се нашите лојални клиенти кој успешно ги опслужуваме повеќе од 20 години. Главниот императив на кој се темели целата наша стратегија е понуда на најоптимално решение во однос квалитет/цена. Градењето доверба е клучот на досегашниот успех на Диас Груп. Токму довербата која ја негуваат нашите досегашни клиенти нам не прави се поуспешни и поконкурентни.

Нашиот победнички тим

Нашиот победнички тим

Нашиот високостручен и љубезен тим со задоволство ќе ги слушне вашите потреби и ќе се обиде да ви помогне во пронаоѓање на вистинското решение за вашиот проблем. Нашиот тим постојано се усовршува и е во чекор со новото време. Нашите експерти се одлични познавачи на авто индустријата. Во континуитет ги следат сите новости и достигнувања на пазарот со авто делови.

 

КОНТАКТ

тел. +389 2 2776 608
моб. 075 41 60 50

веб. www.diasgroup.mk
Адреса бул. АСНОМ вр. 21 лок.1,
Ново Лисиче,
Скопје / Македонија

Map

БРЕНДОВИ

VALEO
TRW
SWAG
SKF
SACHS
NGK Свеќици
MOOG
MONROE
MEYLE Products
METELLI
MANN FILTER
LUK
LEMFÖRDER
KYB
JURID
JAPAN PARTS
INA
HELLA
GATES
FRAM
FILTRON
FERODO
FEBI BILSTEIN
FAG
DAYCO
CONTINENTAL CONTITECH
BREMBO
BOSCH
BILSTEIN
BERU
DENSO
ATE
VALEO

VALEO

Valeo е светски познат производител на автомобилски делови.

TRW

TRW

Повеќе од 100 години компанијата TRW создава стандарди за квалитет  носи иновации на пазарот и обезбедува препознатливост по производи за безбедност и издржливост.

SWAG

SWAG

SWAG се залага за производство на производи кои ги задоволуваат највисоките стандарди за квалитет на производство во согласност со барањата за прецизност при произведувањето.

SKF

SKF

SKF претставува експертно познавање на техничките платформи. SKF ви нуди лежишта и единици, заптивки, мехатроника и системи за подмачкување.

SACHS

SACHS

Sachs AG е германски производител на автомобилски делови.

NGK Свеќици

NGK Свеќици

NGK.com е дел од семејството SparkPlugs.com. NGK одличен квалитет на свеќици.

MOOG

MOOG

MOOG е препознатлив и почитуван бренд низ автомобилската индустрија по називот Решавач на автомобилски проблеми.

MONROE

MONROE

Ние користиме напредни инженерски способности за обезбедување сигурност на производите, издржливост и високи перформанси.

MEYLE Products

MEYLE Products

Wulf Gaertner Autoparts AG произведува и продава автомобилски резервни делови под брендот MEYLE.

METELLI

METELLI

Креирами сопирачки и хидраулични делови, водни пумпи, делови за пренос – прецизен квалитет по кој е позната северна Италија.

MANN FILTER

MANN FILTER

Производите на MANN-FILTER претставуваат квалитет на кој можете да се потпрете – висока доверба во зелено-жолтиот квалитет!

LUK

LUK

Врвниот квалитет, извонредната технологија и исклучително иновативниот дух претставуваат основа за континуираниот успех на компанијата.

LEMFÖRDER

LEMFÖRDER

Светски познати, високото ниво на квалитет и долготраен животен век. Производите нудат максимална удобност и динамика при возење.

KYB

KYB

KYB Corporation произведува широк спектар на контролни, хидраулични и електронски производи за авто употреба. Нуди оригинална опрема и резервни делови за автомобилите.

JURID

JURID

Jurid® е премиум бренд за продажба на системи за сопирање. Светските лидери во оригиналната опрема и во постпродажни услуги.

JAPAN PARTS

JAPAN PARTS

JAPAN PARTS задоволат различните потреби како што се “Ми требаат делови за да инсталирам систем за навигација”, “Сакам да го направам мојот автомобил да изгледа како JDM”

INA

INA

Врвниот квалитет, извонредната технологија и исклучително иновативен дух претставуваат главни основи за континуираниот успех на компанијата.

HELLA

HELLA

Hella развива и произведува технологија за осветлување и електронски производи за автомобилската индустрија. Има креирано светски организација за испорака на резервни делови и додатоци на возила.

GATES

GATES

Системскиот пристап на GATES за унапредување на автомобилската технологија ни овозможува обезбедување комплетни решенија за резервни делови со компоненти дизајнирани да работат заедно со единствена цел максимизација на перформансите.

FRAM

FRAM

FRAM Filtration произведува и продава различни видови на филтри за масло, воздух и гориво, како и многу додатоци за вашиот автомобил.

FILTRON

FILTRON

Основана во 1982 година, Филтрон се специјализира за производство на висококвалитетни филтри за автомобили, машини и моторни единици, тешки машини и специјализирана опрема. Благодарение на динамичниот развој, денес сме компанија со соработува со компании низ целиот свет.

FERODO

FERODO

Ferodo Premier плочки за сопирање се една од омилените имиња на европските познавачи за автомобилски резервни делови, кои ви овозможуваат сигурно, доверливо сопирање секогаш кога ви е потребно.

FEBI BILSTEIN

FEBI BILSTEIN

FEBI BILSTEIN е еден од светските водечки светски производители и добавувачи на резервни делови за патнички автомобили и комерцијални возила.

FAG

FAG

FAG развива и произведува висококвалитетни куглични лежишта, сферични лежишта, лизгачки лежишта и линеарни производи.

DAYCO

DAYCO

Dayco е глобален лидер во истражувањето, дизајнот, производството и дистрибуцијата на есенцијални моторни производи, погонски системи и сервис за автомобили, камиони, градежништво, земјоделство и индустрија.

CONTINENTAL CONTITECH

CONTINENTAL CONTITECH

ContiTech развива и произведува функционални компоненти и системи за автомобилската индустрија.

BREMBO

BREMBO

Brembo е признато светско име и лидер и иноватор во областа на автомобилската технологија на дискови за кочење.

BOSCH

BOSCH

Во автомобилската област, Bosch е познат светски производител на опрема и иновации, производство и продажба на оригинална опрема.

BILSTEIN

BILSTEIN

Повеќе од 50 години, BILSTEIN развива успешни амортизери кои се користат во трки со мотори.

BERU

BERU

“Совршена изведба” е многу повеќе од маркетинг порака; Тоа е наше ветување кон нашите клиенти! Без разлика дали сте возач, инсталатер, продавач или дистрибутер, доколку BERU делови се инсталирани во вашиот автомобил, можете да сметате на совршенство. Затоа BERU стана симбол за висок квалитет.

DENSO

DENSO

DENSO е водечки снабдувач на напредни авто технологии, системи и компоненти за масовни производители на автомобили. Ние сме насочени да го направиме светот подобро место за живеење преку нашите квалитетни производи и технологии во светот.

 

ATE

ATE

АТЕ го збогати понудата на Хидраулични и АБС кочници. Од самиот почеток како пионери во развојот на кочиони системи продоложуваме да го даваме најдоброто од себе.